Opvisningsprogram – BGI akademiet 31/03-2019
Tid Varighed Forening Holdnavn Antal deltagere Alder Instruktører
09:30 10 Fane Indmarch
09:40 20 Hulvej Skole Hulvej Privatskole 110 6. – 10. klasse Daniel Simonsen, Søren Bæk, Frederik Bølling, Dorte Trend, Michelle Therkelsen, Laura Jensen, Nora Bjerregaard
10:00 10 Fredericia Kvindelige Idrætsforening Vakse Damer 34 + 40 år Dorte Albertsen og Ina Nielsen
10:10 35 Flemming efterskole Flemming efterskole 201 elevhold Betina Lynge Lavrsen, Maria Hvid, Laura Nyhus Kirk, Marie Sofie Spanggaard Jespersen, Lasse Pihl, Lasse Søbye Phillipsen, Lars Rind Frandsen, Thomas Skovgaard Jørgensen
10:45 25 Bryrup Idrætsforening Bryrup Springhold 59 5. – 10. klasse Lars Wingender, Jesper Lund, Susanne Thiim Nielsen, Edith Muhlig Lund
11:10 15 Fredericia Kvindelige Idrætsforening Junior Mix Spring 25 fra 4. klasse og op Yasar Bastürk, Esther H. Hedegarrd, Tim Nøhr, Martin Lorenzen og Simon Lorenzen
11:25 12 Bryrup Idrætsforening Positionsholdet 33 13 – 17 år Nynne Nordstjerne, Thea Bjerrehuus, Line Damholm
11:37 30 Levring Efterskole Levring efterskole 165 elevhold Peder Lillelund, Jimmi Andersen, Benedikte Rørbæk, Josefine Piil og Randi Læsø Lyngby
12:07 20 Brædstrup If Juniorhold 36 9 – 16 år Thomas, Anette, Thor, Britt, Tina, Sofie, Charlotte, Julie, Eva, Ellen, Mikkel
12:27 10 Fredericia Kvindelige Idrætsforening Junior Rytmepiger 9 Fra 6. klasse og opefter Clara Lehmann
12:37 30 DGI Sydøstjylland Junior NORD 146 7. – 9. klasse Henriette Dideriksen, Julie Mols Bonde, Emma Kaarsgaard Temløv, Nikolaj Gjødvad Skov, Jesper Langhoff, Christoffer Ilsø Kjeldgaard, Rasmus Nordal Jepsen, Kasper Lillelund Sørensen, Frederik Bølling Lassen
13:07 10 Fredericia Kvindelige Idrætsforening Ynglinge Rytmepiger 9 9. klasse og op Lotte Vittrup
13:17 25 DGI Sydøstjylland Aspirant NORD 50 Fra 10. klasse Marie Ejg Houbak, Julie Mols Bonde, Karoline Sabro Kok, Kenneth Utoft, Jonas Skov, Jesper Dalsgaard, Andreas Bjerregaard Schmidt
13:42 25 Daugård Idrætsforening SpringMix 36 5 – 9 klasse Søren Holm, Bjørn Skøtt Kvejborg, Petrine Cecilie Kjeldal, Asmus Mezöfi, Daniel Jørgensen
14:07 23 Vejle Gymnastik-Forening SpRytme 42 16+ Rasmus Husum Dalstrup, Marie Sohn Madsen, Johnny Andersen, Thomas Sohn, Mads Illemann, Solveig Olesen, Heidi Bæk
14:30 20 Balle Musik- & Idrætsefterskole Balle Gammel elevhold 27 17+ Malene, Nana, Christian, Valentin
14:50 30 DGI Sydøstjylland Junior MIDT 100 7. – 9. klasse Ebba Lindbjerg Lange, Signe Aakjær Mortensen, Juliane Hansen, Niklas Frank Hald, Nikolaj Breum Bech, Nicolai Lyngbye Kristensen, Jes Jørgensen, Mikkel Juul Christiansen
15:20 10 Gymnastikforeningen Af 1936 – KOLDING Rytmequinder 21 25+ Majbritt Frisk Andersen
15:30 10 Jelling fS Junior Reb 18 6. – 9. klasse Emilie Kusk Nielsen, Michelle Tronier Kruse, Ida Søgaard, Louise Nedergaard, Johanne Bjerring Marloth
15:40 10 Firehøje IF, Gymnastik ØP 16+ 48 16+ Sofie Elisabeth Westen og Julie Egeskow Jensen
15:50 30 BGI-Akademiet BGI-Akademiet – Sportsakademiet 200 elevhold Louise Sig, Maria Thomsen, Signe Skovhuus, Jakob Bjerre, Kim Jespersen, Lars Mørn Krejberg, Ole Holmskov, Rasmus Bejder
16:20 15 HFS Gymnastik Turbo HFS HORSENS 18 9 – 15 år Daniel Krestensen Benedikte Mikelsen Henning Steffensen
16:35 18 Vejle Gymnastik-Forening Juniorpiger 46 6. klasse og opefter Trænere: Kathrine Bay Rasmussen, Tine Møller Thygesen, Johnny Andersen, Nikolaj Breum Bech, Thomas Schwarz Jensen. Hjælpetrænere: Mads Illemann, Patrick Moody Rohde, Mads Freund Julius, Niklas Hald
16:53 10 Jelling fS Reb Holdet 22 Voksne Ania Marie Lorenzen, Katja Ramsing
17:03 30 Balle Musik- & Idrætsefterskole Balle Musik- & Idrætsefterskole 130 elevhold Christian, Malene, Nanna, Valentin
17:33 25 Jelling fS Jelling Juniorhold 82 6. – 9. klasse Alex Boldes, John Tamberg, Anne Thomsen, Lise Mols, Laura Sigtenbjerggård, Mette Stabel, Martin Mathiassen, Louise Schneider, Christian Mols
17:58 25 KIF Gymnastik & Spring KIF Super MIX 27 12 – 21 år René Eliesen, Simon Hald + 8 instruktører
18:23 40 Vesterlund Efterskole Vesterlund efterskole 180 elevhold Anne, Lars, Carina, Niels, Ida Marie, Lasse, Anthon, Stine, Martin, Troels
19:03 0 SLUT PÅ DAGEN