DGI huset 04/03-2018  

 

Tidspunkt Tidspunkt Forening Aldersgruppe Antal gymnaster Holdnavn Instruktørnavne
09.30 09.30 Sundeved efterskole   156 Elevhold Kristian Franker Holm, Steffan Backmann, Bjørk Gotthardsen, Rikke Jæger og Cecilie Juulsgaard
10.00 10.00 Alminde Viuf G & If 6-8 år 38 Springfabrikken Stine og Jan Sommer Vind + 5 hjælpere
10.10 10.10 Alminde Viuf G & If 8-10 år 51 Saltomaskinen Mette Kargo og Jan Sommer Vind + 6 hjælpere
10.25 10.25 Alminde Viuf G & If 11-15 år 36 Skruemaskinen Line Rich Glerup og Claus Buhl + 3 hjælpere
10.40 10.40 DGI Sydøstjylland 4. – 6. klasse 120 1014 MIDT Malene Lyager, Marie Sohn, Lene Sohn, Ulrik Nyholm, Lasse lund, Hanne Sohn

Christensen, Mike Madsen, Arne Spejlborg, Nan Vangsgård Stiholt, Martin Scheibner, Ivan Knudsen

11.10 11.10 Højen G & U

 

Årgang. 2010-11 19 Spilopperne Yvonne Jørgensen. Hjælpere: Carsten Madsen, Laura Gintberg, Malthe Smedegaard, Oline Pilgård Moth, Peter Merrild, Petrea Rudolf
11.20 11.18 Bryrup Idrætsforening 5-10 kl. 70 Bryrup Springhold Lars Wingender, Jesper Lund, Susanne Thiim og Edith Muhlig Lund
11.45 11.43 Dalby Gymnastikforening 2.-4. klasse 65 Dalby GF. 2.-4. kl. Spring Ditte Hulgaard, Uffe Lunddorf, Søren Madsen, Martin Overgaard, Jamie Reimer, Peter Stubkjær, Liv Andersen, Laila Naciri, Karina Reinert, Martin Stubkjær
12.05 12.03 Dalby Gymnastikforening 5.-9. klasse 36 Dalby GF.

Juniorspring

Uffe Lunddorf, Søren Madsen, Martin Overgaard, Peter Martello, Anne Kjølbye, Martin Stubkjær
12.20 12.18 Fredericia Kvindelige Idrætsforening Fra 4. klasse og opefter 25 Juniormix Spring Esther Helena Hedegaard, Martin Lorenzen, Yasar Basturk, Tim Nøhr Jensen og Simon Lorenzen
12.35 12.33 Brøruphus efterskole   178 Elevhold Christina Hargaard, Anna Toft, Thomas Schwarz, Simon Møller
13.05 13.03 PAUSE PAUSE PAUSE PAUSE PAUSE
13.10 13.08 Fredericia Kvindelige Idrætsforening (1) Fra 6. klasse og opefter 15 Junior Mix Rytme Lotte Vittrup
13.25 13.23 Højen G & U

 

2. – 4. klasse 26 Turboholdet Ida Ryberg og Sofie Dahlberg. Hjælpere. Carsten Madsen, Peter Merrild, og Malthe Smedegaard
13.34 13.32 Vejle Gymnastik Forening 4. – 6. klasse 52 Springtalenterne Sabrina Krogh, Frederik Boe, Marie Sohn, Kathrine Futtrup, Martin Nielsen, Kim Nielsen og Kasper Friborg
13.49 13.47 Thyregod Gymnastikforening  3.-8. Klasse 64 3. – 8. kl. spring Dirch Jørgensen, Hampus Larsen, Rasmus Ckemmensen, Stefan Munch Andersen, Laura Schrøder Kew
14.14 14.12 Vejle Gymnastik Forening Nano-, micro-, mini- og juniorpiger 108 TeamGym.

 

Josefine Balle, Nicolak Bech, Johnny Andersen + 21 hjælpere
14.44 14.42 Daugård Idrætsforening 5-9. kl. 44 SpringMix 5-9 kl. Søren Holm, Bjørn Skøtt Kvejborg, Petrine Kjeldal, Daniel Jørgensen, Simon Daugaard
15.09 15.07 Firehøje IF, Gymnastik 13-16 22 Juniorholdet Pernille Fyhn, Kathrine Hansen, Mads Sjøbæk, Gustav Kristiansen, Nicolaj Kristensen
15.29 15.27 Fredericia Kvindelige Idrætsforening Damer 30 Vakse Damer Dorte Albertsen & Ina Krarup Nielsen
15.44 15.42 Højen G & U

 

3. kl. og op 20 Sjippeholdet Helene Juhl Jensen, Mette Porsbjerg. Hjælpere: Katrine Juhl Madsen og Lærke Porsbjerg
15.54 15.52 KIF Gymnastik & Spring 9-15 70 KIF Turbospring Anne-Mette Grønfeldt og Jeannette Aaskoven + 15 instruktører
16.04 16.02 DGI Sydøstjylland 7. – 9. Klasse 110 Junior MIDT Klara Tind Bechmann, Ebba Lindbjerg Lange, Sara Kreuzager Rosager, Piet Rosenkilde Holck, Jes Jørgensen, Jonas Lindberg, Ebbe Andresen

 

16.34 16.32 BGI sportsakademiet Elever 290 Elevholdet Jakob Bjerre, Lars Mørn, Louise Sig, Maria K. Thomsen, Martin Taarnborg, Signe S. Skovhuus, Anders Aagaard, Camilla Tolstrup, Rasmus Bejder
17.04 17.02 PAUSE PAUSE PAUSE PAUSE PAUSE
17.09 17.07 Højen G & U

 

5. – 9. kl. 29 Juniormix Freja Smedegaard, Kathrine Knudsen, Nicolaj K. Madsen, Christopher Wittendorf og Tobias Ørtoft Skjøtt
17.27 17.25 Vejle Gymnastik Forening 7. – 10. Klasse 36 Junior Mix Sabrina Krogh, Frederik Boe, Marie Sohn, Kathrine Futtrup, Martin Nielsen, Kim Nielsen og Kasper Friborg
17.42 17.40 KIF Gymnastik & Spring 10-17 år 37 KIF Aspirant Marcus Hestbech Christiansen + 4 instruktører
17.52 17.50 KIF Gymnastik & Spring 12-20 år 24 KIF SuperMIX René Munk Eliesten og Simon Hald + 7 instruktører

 

18.12 18.10 Vejle Gymnastik Forening 16+ 59 SpRytme Mette Jensen, AnneMette Asrup, Cecilie Eriksen, Nanna Lolk, Thomas Sohn, Johnny Andersen, Christian Junge, Rasmus Dalstrup og Mads Illemann
18.37 18.35 BGI gymnastikakademiet Elever 250 Elevholdet Anders Aagaard, Christina Rye Ottosen, Håkon Holmgaard-Sandøy, Lene Engkebølle, Maria K. Thomsen, Rene Duus, Camila Tolstrup, Kim Jespersen, Jan Tilsted
19.07 19.05 SLUT